dodano: 2019-12-12 08:04:23
Uczniowie ZSP w Wolinie zakończyli udział w kursie barmańskim

W dniach 02.12. - 09.12.2019 r. odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie kolejny certyfikowany kurs zawodowy – barmański - w ramach realizowanego w szkole projektu „Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie”m współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanym w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.

Głównym celem projektu jest podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów. W 60-godzinnym kursie wzięło udział 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Podczas szkolenia barmańskiego, prowadzonego przez profesjonalnego trenera pana Krzysztofa Jędrzejewskiego uczniowie poznali min: zasady organizacji baru i pracy barmana, zasady serwowania napojów zimnych i gorących, receptury  koktajli, metody barmańskie i sprzęt barowy. Uczniowie przygotowywali i serwowali również koktajle klasyczne. Kurs zakończył się pomyślnie zdanym egzaminem praktycznym i teoretycznym oraz uzyskaniem przez uczniów certyfikatów potwierdzających nabyte podczas szkolenia wiedzę i umiejętności. 

(kliknij na zdjęcia!)

dodano: 2019-11-25 09:16:55
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie na szkoleniu "Wykonywanie usług kelnerskich"

W dniach 12-19 listopada br. dziesięcioro uczniów Technikum kształcącym w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyło w 60 godzinnym szkoleniu „Wykonywanie usług kelnerskich”, w ramach projektu „Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanym w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego. 

Pod okiem trenera, z Mistrzowskiej Szkoły Kelnerskiej, pana Artura Długosza uczniowie poznawali tajniki sztuki kelnerskiej nabywając wiedzę teoretyczną i umiejętności  praktyczne umożliwiające pracę na stanowisku kelnera. Szkolenie na poziomie podstawowym obejmowało: organizację pracy i przygotowanie sali konsumenckiej i stołów, prezentację i noszenie zastawy stołowej, metody obsługi kelnerskiej, organizację, technikę i zasady podawania oraz serwowania potraw i napojów, przygotowanie i dekorowanie stołów, zachowanie w sytuacjach stresowych. Po zakończonym szkoleniu odbył się egzamin praktyczny, który uczniowie zdali 
z powodzeniem uzyskując certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

(kliknij na zdjęcia!)

dodano: 2019-10-31 12:18:55
Za nami kurs carvingu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie

W dniach 28-30 października br. w związku z przedłużoną realizacją projektu pn. "Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie" odbyło się szkolenie CARVING-poziom podstawowy dla 18 uczniów Technikum. Szkolenie poprowadzili Sylwia Kruszyńska (instruktorka oraz właścicielka firmy Carving-Gniech) oraz Pan Grzegorz Gniech - Mistrz Polski i Mistrz Świata w Carvingu.

Przez 3 dni uczniowie poznawali tajniki tajskiej sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Podczas kursu nabyli umiejętności związane z poziomem podstawowym carvingu, tj. wykonywanie ornamentów, kwiatów, motywów tajskich, budowanie kompozycji przestrzennych z własnoręcznie i skrupulatnie wycinanych dekoracji z owoców i warzyw. Dodatkowo uczestnicy tworzyli piękne dyniowe wazy, na które profesjonalnymi nożami i dłutami nanosili zdobienia imitujące liście. Mimo, iż szkolenie powinno zakończyć się jedynie na podstawach carvingu Pan Grzegorz Gniech przygotował dla kursantów nie lada niespodziankę halloweenową. Na początku zdradził w jaki sposób wykonuje się rzeźby przestrzenne twarzy oraz grafiki i czcionki personalizowane. Następnie  każdy z uczestników przy pomocy instruktorów wykonał w dyni swoją własną rzeźbę oraz obraz  o tematyce Halloween. Kursanci wykonując swoje dzieła posługiwali specjalnymi dłutami i skalpelami, na których pracują prawdziwi zawodowcy przy okazji prestiżowych konkursów i mistrzostw. Każdy z uczestników poradził sobie z zadaniem znakomicie, uzyskując przy tym CERTYFIKAT będący uwiecznieniem wzorcowo odbytego kursu i zdanego egzaminu.
                       

(kliknij na zdjęcia!)

dodano: 2018-01-22 15:04:14
Zapytanie ofertowe Nr 4/ RPZP.08.06.00-32-K108/17/2018
W związku z realizacją projektu "Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na: "Dostawę i opracowanie materiałów promocyjnych"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-22 15:03:22
Zapytanie ofertowe Nr 3/ RPZP.08.06.00-32-K108/17/2018
W związku z realizacją projektu "Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na: "Dostawę materiałów biurowych i eksploatacyjnych"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-22 15:02:12
Zapytanie ofertowe Nr 2/ RPZP.08.06.00-32-K108/17/2018
W związku z realizacją projektu "Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na pełnienie funkcji: "Koordynatora Szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-22 14:58:32
Zapytanie ofertowe Nr 1/ RPZP.08.06.00-32-K108/17/2018
W związku z realizacją projektu "Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na pełnienie funkcji: "Kierownika Projektu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-21 14:55:42
Rusza nabór uczestników do projektu "Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie"
Rozpoczyna się rekrutacja uczestników projektu "Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.
 
Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie poprzez realizację działań, które mają na celu lepsze dostosowanie form, metod i warunków jego prowadzenia do wymagań gospodarki i rynku pracy i które obejmują realizację doradztwa edukacyjno - zawodowego i kursów zawodowych dla 63 uczestników projektu do końca czerwca 2019 r.
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
 
 Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w:
1. Sekretariacie szkoły, 
2. W biurze projektu (Starostwo Powiatowe, ul. Wolińska 7b, 72-400 Kamień Pomorski, pokój 11B),
3. Na stronie internetowej: www.powiatkamienski.pl http://www.zspwolin.pl/szkola/
 
Pobierz dokumenty:
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia