11-09-2009

Szkolenia projektu Pro@ctis

W dniach 22 i 23 września 2009 r. w sali konferencyjnej hotelu Radisson SAS w Szczecinie, przy Placu Rodła 10 odbędzie się II i III szkolenie projektu PRO@ctis – Zachodniopomorski Alians Dla Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Pierwsze z nich, zatytułowane „Jak planować rozwój systemów e-usług publicznych w gminach i powiatach? Nowy model relacji między systemami samorządowymi a rządowymi (ePUAP i pl.ID)” pozwoli na zapoznanie się z aktualnymi wyzwaniami elektronicznej administracji w regionach europejskich, a także nakreśli zasady współpracy pomiędzy systemami centralnymi a systematami regionalnymi i lokalnymi. Powiemy także o tym, na jakie bariery można się natknąć dążąc do świadczenia e-usług publicznych w oparciu o współpracę między systemami teleinformatycznymi wdrażanymi na różnych szczeblach zarządzania. Podsumowaniem szkolenia będzie dyskusja panelowa, podczas której zaproszeni do niej eksperci będą próbowali przekonywać jak warto działać: „Centralnie czy lokalnie?” i wskazywać na praktyczne uwarunkowania systemów e-usług w urzędach samorządowych.

Drugie ze szkoleń „Usługi e-zdrowia – doświadczenia regionalne i projekty planowane do realizacji w latach 2010 – 2013” wskaże na korzyści płynące z procesu rozwoju sektora e-Zdrowia, a także pozwoli zaprezentować najistotniejsze projekty z obszaru e-Zdrowia, wdrażane w polskich regionach. Opowiemy m.in. o założeniach Programu Informatyzacji Ochrony Zdrowia, a także pokażemy prezentacje projektów będących w trakcie realizacji: Regionalnego Systemu Informacji Zdrowotnej oraz Zintegrowany Szpitalny System Informatyczny. Z kolei w zamykającej szkolenie dyskusji panelowej postaramy się dać odpowiedź na pytanie: „Jakie projekty e-Zdrowia warto realizować w regionach – czy potrafimy określić potrzeby mieszkańców”.

W obu szkoleniach udział wezmą prelegenci z wielu regionów kraju, dysponujący doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań zgodnych z tematyką szkoleń. Swoje prelekcje wygłoszą również przedstawiciele agend rządowych odpowiedzialnych za rozwój elektronicznej administracji i e-Zdrowia.

Udział w szkoleniach jest BEZPŁATNY. Więcej informacji na stronie www.proactis.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obu szkoleniach!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia