dodano: 2015-12-17 09:22:57

 

dodano: 2014-12-10 09:20:57

Używanie w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Świadczą o tym informacje przekazywane każdego roku, szczególnie w okresie świątecznym i poświątecznym, przez środki masowego przekazu,o poparzeniach i innych zdarzeniach zagrażających życiu i zdrowiu.

W związku z tym, że obowiązujące przepisy ustaw nie regulują kwestii używania wyrobów pirotechnicznych w miejscu publicznym, Wojewoda Zachodniopomorski  wydał rozporządzenie porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

 

 

dodano: 2014-11-07 13:44:57

dodano: 2014-05-15 10:06:00
Powódź jest to czasowe pokrycie terenu przez wodę, powstałe na skutek wezbrania wody w ciekach naturalnych, zbiornikach wodnych, kanałach oraz od strony morza, powodujące zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, środowiska, dziedzictwa kulturowego oraz działalności gospodarczej.
Pobierz 

 

dodano: 2014-05-15 10:04:41

 

 

dodano: 2013-12-09 08:27:45

 

 

dodano: 2013-11-15 13:33:33

 

Zgłoszenia kierowane pod numer alarmowy 112 z powiatu kamieńskiego odbierany już jest w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To kolejny etap usprawniania połączeń z numerem alarmowym 112 w Zachodniopomorskiem. Operatorzy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, odbierają zgłoszenia ze Szczecina, Świnoujścia i 15 powiatów w tym z powiatu kamieńskiego. Obsługą zgłoszeń zajmuje się jednocześnie 6-7 operatorów. Dzięki temu znacznie poprawiło się uzyskiwanie połączeń pod nr 112. W związku z tym, że tylko około 14 procent połączeń z numerem 112 jest zasadnych, obsługiwanie ich przez operatorów WCPR w istotny sposób odciąża dyspozytorów służb, głównie policji.

Kiedy dzwonić ?
Numer alarmowy 112 służy wyłącznie do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia, np.:
  • pożar
  • wypadek drogowy
  • kradzież
  • włamanie
  • w przypadku użycia przemocy
  • nagłe omdlenia i utrata świadomości
  • poważne uszkodzenie ciała i silne krwawienie
  • przypadki porażenia prądem
  • rozpoznania osoby poszukiwanej przez Policję
  • inna nagła sytuacja zagrażająca zdrowiu, życiu lub bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu.
 
Jak rozmawiać ?

O co zapyta operator 112:

 

  • zapyta o rodzaj i miejsce zdarzenia,
  • wstępnie oceni sytuację i zadecyduje, która służba powinna być skierowana do miejsca zdarzenia,
  • poinformuje znajdujące się najbliżej zdarzenia służby ratunkowe, dlatego tak istotne jest mozliwie najprecyzyjniejsze wskazanie lokalizacji,
  • jeśli zajdzie taka potrzeba, operator może połączyć osobę zgłaszającą zdarzenie bezpośrednio z dyspozytorem danej służby np.: z dyspozytorem medycznym.
Należy pamiętać, że w przypadku zagrożenia kilka osób może dzwonić jednocześnie na numer alarmowy „112”, zgłaszając to samo zdarzenie. Nie należy się irytować, jeżeli operator przyjmie zgłoszenie i po weryfikacji oraz zadaniu jednego lub dwóch pytań, szybko zakończy rozmowę. Działanie to ma na celu uniknięcie blokowania linii oraz powielania tych samych informacji o zdarzeniu, do którego zostały już zadysponowane właściwe służby.
 jednocześnie na numer alarmowy „112”, zgłaszając to samo zdarzenie. Nie należy się irytować, jeżeli operator przyjmie zgłoszenie i po weryfikacji oraz zadaniu jednego lub dwóch pytań, szybko zakończy rozmowę. Działanie to ma na celu uniknięcie blokowania linii oraz powielania tych samych informacji o zdarzeniu, do którego zostały już zadysponowane właściwe służby.

Nie dzwoń pod 112 jeśli !
Nie należy dzwonić pod numer „112”, kiedy zaistniała sytuacja nie jest niebezpieczna i nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, życia lub mienia, albo w innych sytuacjach, takich jak:

 

  • zgłoszenie fikcyjnego zdarzenia,
  • w celu poinformowania, że nie potrzebujesz pomocy,
  • w celu sprawdzenia, czy numer „112” naprawdę działa,
  • w celu ustalenia danych kontaktowych firmy lub osoby (telefon, faks, cennik usług, działalność itp.),
  • w celu poinformowania o ograniczeniach i utrudnieniach w ruchu drogowym lub o złym stanie technicznym dróg,
  • w celu uzyskania informacji o rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej, kolejowej lub lotniczej,
  • w celu uzyskania połączenia międzynarodowego,
  • w celu wezwania taksówki, zamówienia kwiatów, dania z restauracji, baru, pizzerii, itp.,
  • w celu wyrażenia opinii na temat jakiegoś wydarzenia lub na temat osoby publicznej.

Pamiętaj! Dzwoniąc na numer alarmowy „112” bez potrzeby i uzasadnienia, blokujesz linię telefoniczną osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy, a nie może połączyć się z operatorem w CPR. Zastanów się – TY też możesz kiedyś potrzebować pomocy!
dodano: 2012-12-13 08:53:00
Używanie w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. W związku z tym, że obowiązujące przepisy ustaw nie regulują kwestii używania wyrobów pirotechnicznych w miejscu publicznym Wojewoda Zachodniopomorski wydał rozporządzenie porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Pobierz rozporządzenie porządkowe nr 1/2012:
 
dodano: 2012-02-24 07:56:18
Bezpłatna, całodobowa infolinia 800-170-010 na ratunek bezdomnym została uruchomiona na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pod bezpłatnym numerem infolinii osoby bezdomne uzyskają informację o  placówkach udzielających wsparcia – noclegowniach i jadłodajniach. Z infolinii będą mogli korzystać także wszyscy, którzy w okresie zimowym zauważą osobę potrzebującą pomocy. Przyjmowane przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, zgłoszenia będą kierowane do odpowiednich służb (pogotowie ratunkowe, policja, straż miejska).

Informator

 
dodano: 2011-12-02 11:16:18

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia